Taizé: wizyta abp. Roberta Zollitscha

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, abp Robert Zollitsch, przebywał z wizytą w ekumenicznej wspólnocie z Taizé. Spotkał się tam z młodzieżą, która przybywa do burgundzkiej wioski z całej Europy i z innych kontynentów, by odnaleźć sens życia oraz własną drogę do Boga, bliźnich i siebie samych.

W ubiegły weekend odwiedził Taizé Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, abp Robert Zollitsch, metropolita Fryburga. Arcybiskup spotkał się z bratem Aloisem, przeorem Taizé, z wszystkimi braćmi wspólnoty oraz z młodymi ludźmi z Niemiec. Zapytany o powód swojego przyjazdu do Taizé, powiedział: „Taizé zostało założone przed 70 laty, br. Roger przyjechał tu po raz pierwszy 20 sierpnia 1940 r., a 16 sierpnia to dzień jego śmierci; zginął przed pięciu laty. Te dwie rocznice były powodem mojego tutaj przyjazdu w odpowiedzi na zaproszenie przeora Wspólnoty. Mogę powiedzieć, że były to dla mnie błogosławione, piękne dni i dobre doświadczenia. Widziałem, jak młodzi się gromadzą, przychodzą na wspólną modlitwę, milczą, śpiewają i jak przeżywają wiarę. Bo dla ludzi młodych ważne jest, by wiary mogli doświadczyć, żeby nie była to tylko jakaś wiedza. Takie doświadczenie wielu młodych ludzi zdobywa tu na modlitwie, w ciszy, spotykając się z innymi. Widzą tylu rówieśników i doświadczają, że pięknie jest być chrześcijaninem”.

Mówiąc o swoich trzech spotkaniach z młodymi Niemcami obecnymi w Taizé arcybiskup powiedział: „Jestem bardzo wdzięczny za to, że co roku tylu młodych Niemców tu przyjeżdża. Dla wielu młodych w Niemczech jest to okazja do doświadczenia wiary i to dobre doświadczenie przekazują potem w swoich parafiach, grupach, na nabożeństwach. Wiele dobra płynie więc z Taizé w kierunku Niemiec, szczególnie jeśli chodzi o radość wiary, jej ożywienie, fakt, że młodzi ludzie są w Kościele i doświadczenie, że Kościół jest młody”.

W niedzielę rano, w ostatnim dniu swego pobytu, metropolita Fryburga przewodniczył koncelebrze Mszy w Kościele Pojednania, którą współkoncelebrowało z nim 50 kapłanów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Wtorek
  noc
  8°C Wtorek
  rano
  12°C Wtorek
  dzień
  13°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »