Na Łotwie po raz pierwszy odbywają się zajęcia Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji. Pragnie ona pomóc chrześcijanom, aby wzrastając w wierze, gotowi byli nieść Ewangelię innym oraz stać się liderami parafii i społeczeństwa obywatelskiego.
Pierwsze spotkanie Szkoły odbywa się w dniach 11-13 lutego w Ryskim Gimnazjum Katolickim. W zajęciach inauguracyjnych uczestniczy około 70 osób. Prowadzi je kapucyn z Ukrainy, o. Piotr Kurkiewicz. Pomimo, że prezentuje ona naukę Kościoła katolickiego, to jej zajęcia otwarte są dla chrześcijan innych wyznań, niezależnie od wieku. Działania Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji na Łotwie pobłogosławił metropolita Rygi, abp Zbigniew Stankiewicz.
Organizatorzy pragną, aby słuchacze, równolegle z uzyskaniem wiedzy mogli spotkać się i nawiązać osobistą relację z Bogiem żywym, poznać nowych przyjaciół i nawiązać kontakty z chrześcijanami innych parafii, wspólnot czy krajów. Jednym z celów Szkoły jest umocnienie wspólnot, grup modlitewnych oraz krzewienie współpracy na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym. Wykładowcami łotewskiej Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji będą kapłani z Łotwy oraz zagranicy. Program obejmuje cykl sześcioletni, na sześciu latach studiów.
Rok pierwszy to wprowadzenie w wiarę chrześcijańską dla tych, którzy robią pierwsze kroki w relacjach z Bogiem. Na pierwszym roku przewidziano także oddzielny, pogłębiony program. Następnie słuchacze zapoznają się z Pismem św., zasadami prowadzenia grup i nauczania na poziomie parafii. Poruszane będą kwestie wyzwolenia z nałogów i uzależnień, podstawy psychologii oraz nauki społecznej Kościoła. W ostatnim roku szczególny nacisk będzie położony na ewangelizację.
Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji została utworzone na Ukrainie. Obecnie jej filie działają na Litwie, Białorusi, w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech, Anglii, Rosji, Izraelu, Kazachstanie oraz USA.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.