Potwierdzeniu misyjnej tożsamości powołania kapłańskiego służyło zorganizowane po raz pierwszy spotkanie pracujących w Ameryce Łacińskiej europejskich misjonarzy Fidei Donum. Tym mianem określa się księży diecezjalnych, którzy podejmują pracę duszpasterską na terenach misyjnych poza własną diecezją, choć pozostają z nią związani.
Spotkanie odbyło się w dniach 7-11 lutego w Bogocie i zgromadziło 52 duchownych pochodzących z Włoch, Francji, Niemiec, Belgii, Polski i Hiszpanii. Reprezentowali oni oczywiście znacznie większą liczbę diecezjalnych misjonarzy, pracujących w praktycznie wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej.
Podczas spotkania w stolicy Kolumbii nakreślono główne obszary zaangażowania misyjnego fideidonistów. Są to: formacja współpracowników duszpasterskich, uchodźcy, tereny wiejskie i zamieszkane przez ludność tubylczą, nowe ruchy religijne, wielkie aglomeracje miejskie oraz młodzież. Podczas spotkania zwrócono uwagę na rosnącą obecność księży z Ameryki Łacińskiej pracujących w Europie. Przyjęto to z uznaniem jako znak współpracy Kościołów lokalnych, choć z drugiej strony zaznaczono, że nie brakuje zastrzeżeń co do sposobu wykorzystania istniejącego potencjału.
Jedną z cech charakterystycznych posługi misjonarzy Fidei Donum jest fakt, że ubogaca ona nie tylko Kościół, gdzie pracują, ale też wspólnotę, z której pochodzą. Jest to nieustanne przypomnienie misyjnej tożsamości i powołania całego Kościoła. W dokumencie wydanym na zakończenie spotkania w Bogocie zaznaczono również konieczność rozeznania powołania misyjnego kandydatów oraz odpowiedniego przygotowania, które umożliwiłoby im lepszą integrację ze środowiskiem, gdzie im przyjdzie pracować.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.