Nową drogę krzyżową otwarto dziś wzdłuż rzymskiej Via della Conciliazione. Ulica ta prowadzi od zamku św. Anioła do Placu św. Piotra. Wzdłuż głównej alei stanęło 14 stacji Via Crucis.
Instalacja składa się z 49 figur i 11 krzyży. Rzeźby mają po dwa metry wysokości. Pielgrzymi zmierzający do bazyliki watykańskiej mają dzięki niej możliwość kontemplowania tajemnic męki i śmierci Chrystusa. Miejską drogę krzyżową władze Rzymu przygotowały z okazji świąt wielkanocnych oraz zbliżającej się beatyfikacji Jan Pawła II. Instalacja pozostanie na Via Conciliazione do 29 kwietnia, czyli dnia przyjazdu do Wiecznego Miasta pierwszych uczestników uroczystości beatyfikacyjnej.
Autorami drogi krzyżowej są rzeźbiarze Pasquale Nava i Giuseppe Allampresa. Wykonanie tej instalacji artystycznej zleciły władze miasteczka Coquimbo w Chile. Projekt figur powstał początkowo w glinie, a następnie odlano je w brązie. Pewną trudnością było ujednolicenie stylu, ponieważ nad projektem pracowało dwóch artystów. Rzeźbiarzom zależało na wierności opisom ewangelicznym, mówiącym o męce Chrystusa. W niektórych scenach artyści umieścili po cztery, a nawet pięć postaci. Po prezentacji w Rzymie droga krzyżowa pojedzie do Ameryki Łacińskiej, gdzie w mieście Coquimbo w Chile stanie w Parku Świętokrzyskim Trzeciego Tysiąclecia. Chilijska droga krzyżowa znajdzie się na terenie pierwszej parafii bł. Jana Pawła II na kontynencie latynoamerykańskim.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.