Małgorzata Ziętkiewicz i Weronika Kostrzewa laureatkami nagrody wydawców katolickich Małego Feniksa

Dziennikarka i reporterka telewizyjna Małgorzata Ziętkiewicz i publicystyka, blogierka i youtuberka Weronika Kostrzewa są laureatkami tegorocznej edycji nagrody Małego Feniksa, przyznawanej osobom i instytucjom zasłużonym w promocji książek i wartości chrześcijańskich w mediach.

Laureatów tegorocznego Małego Feniksa, przyznawanego przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, ogłoszono we wtorek w czasie konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie, zapowiadającej XXVIII Targi Wydawców Katolickich.

Nagrodę Małego Feniksa 2023 otrzymała Małgorzata Ziętkiewicz, dziennikarka i reporterka telewizyjna ("Wydarzenia" TV Polsati "Wysokie C" w Polsat News i Polsat News 2), wydawczyni i prowadząca m.in. programów informacyjnych ("Panorama" - TVP 2) i publicystycznych ("Angelus" - Polsat News), autorka filmów dokumentalnych. Od wielu lat zajmuje się tematyką społeczną, kulturalną i religijną, w tym także upowszechnianiem wiedzy na temat nauczania Kościoła.

"Medialny warsztat laureatki stanowi przykład profesjonalizmu, dbałości o szczegóły, imponując niezwykle rzadko spotykaną we współczesnym świecie ciekawością i otwartością w stosunku do drugiego człowieka - zawiłości jego natury, intelektualnych i duchowych dylematów, nieobojętną m.in. na ludzkie cierpienie" - czytamy w uzasadnieniu do nagrody.

Drugim laureatem Małego Feniksa jest Weronika Kostrzewa, szefowa publicystyki i dziennikarka Radia Plus, blogierka, youtuberka, współpracująca ze Stacją 7, a wcześniej także z TVP i z kanałem Polsat Rodzina.

"Redaktor nie zamyka oczu na realne problemy, potrafi nazwać je po imieniu, ale podchodzi do nich odpowiedzialnie. Ma jednak solidny fundament wartości, których nie poświęca ani pod wpływem presji otoczenia, ani w imię poklasku" - wskazano w uzasadnieniu. Według zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "jest jedną z tych publicystów młodego pokolenia, którzy podtrzymują nadzieję, że w czasach dyktatury relatywizmu nie wszystko jeszcze stracone".

XXVIII Targi Wydawców Katolickich rozpoczną się 20 kwietnia i potrwają do 23 kwietnia. Podczas wydarzenia organizowanego w Arkadach Kubickiego ofertę zaprezentuje blisko 120 wystawców z całego kraju. Gośćmi specjalnymi będą wydawnictwa z Ukrainy i Białorusi.

Obok publikacji książkowych będzie także bogata oferta publikacji elektronicznych, książek audio i filmowych, na którą złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych - poinformował prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski.

W czwartek podczas otwarcia XXVIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie poznamy tegorocznego laureata głównej nagrody Feniks 2023. Do bieżącej edycji zgłoszono blisko 300 publikacji wydanych w 2022 r. Kapituła przyzna nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach tematycznych.

Gala wręczenia nagrody odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.30 w bazylice katedralnej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
32°C Wtorek
wieczór
25°C Środa
noc
21°C Środa
rano
27°C Środa
dzień
wiecej »