Po czterech latach ukończono pracę nad budową pierwszej prawosławnej cerkwi patriarchatu moskiewskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Świątynia pod wezwaniem św. Filipa Apostoła została wzniesiona w mieście Sharjah. Kamień węgielny pod jej budowę w 2007 roku położył ówczesny metropolita smoleński i kaliningradzki, a obecnie patriarcha moskiewski Cyryl.
Nowa cerkiew jest unikatowa pod względem architektonicznym, gdyż jako pierwsza na całym Półwyspie Arabskim została ozdobiona pięcioma złoconymi krzyżami umieszczonymi na szczycie kopuł. Zazwyczaj bowiem władze krajów arabskich nie zezwalają na umieszczanie chrześcijańskich znaków na zewnątrz budynków. Obok cerkwi wybudowano centrum parafialne i kulturalne. Na mocy porozumienia pomiędzy zwierzchnikami wspólnot kościelnych świątynia ta będzie użytkowana także przez wiernych prawosławnych należących do patriarchatu Antiochii, który obejmuje swą jurysdykcją kraje Półwyspu Arabskiego.
Przypomnijmy że w ostatnich latach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrasta także liczba katolików. Jest tam około 1.300 tys. wiernych należących do Kościoła katolickiego, którzy pochodzą przeważnie z krajów azjatyckich, jak Indie i Filipiny oraz z Afryki.
Konstytucja Emiratów Arabskich gwarantuje wolność religijną a chrześcijanie mogą uczestniczyć w nabożeństwach sprawowanych na terenie swych parafii.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.