Potępienie mafii ze strony Kościoła jest jasne. Z tego powodu wykluczam publiczny pogrzeb Riiny. Przypominam o papieskiej ekskomunice wobec mafiozów – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Włoch Ivan Maffeis.
Hiszpańskie służby przyznały, że kontaktowały się z Abdelbakim Es Sattym. Działo się to, gdy późniejszy przywódca zamachowców z Barcelony siedział w więzieniu za handel narkotykami.
– Najbliższy samolot do Pekinu? To za dwa lata – mówi rolnik zbierający cebulki mieczyków. To zbyt optymistyczna wizja. W rzeczywistości dwa lata ma potrwać samo planowanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Wzrost ludzi w wierze, nadziei i miłości nie poddaje się planowaniu – mówił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki podczas prezentacji planu duszpasterskiego na lata 2017-2019.
O tym, dlaczego pijaństwo niszczy w nas obraz Boga, abstynencji gen. Hallera i żydowskiej tajemnicy picia mówi prof. Krzysztof Wojcieszek.
O powstaniu komisji poinformował o. Paweł Kozacki, prowincjał dominikanów w Polsce.
Dwudniowe uroczystości z okazji rocznicy odbywają się w Okopach i Suchowoli na Podlasiu.
Para prezydencka zainaugurowała narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Spotkania w ramach narodowego czytania "Wesela" odbywają się dziś w całej Polsce.
Katalońska policja podała nowe informacje na temat czwartkowych zamachów w Barcelonie. Nadal nie znalazła jednak sprawcy.
Terroryści chcieli zaatakować kościół Sagrada Familia – donoszą hiszpańskie media. Do ataku mieli użyć substancji TATP zwanej matką szatana.