Prowadzenie mieszanego modelu kształcenia, w którym część zajęć odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zaleca resort nauki w przedstawionych w środę rekomendacjach dotyczących organizacji roku akademickiego 2020/2021.
Na ponad 48,5 tys. szkół i przedszkoli w trybie mieszanym pracuje 12 placówek. W 47 przypadkach w skali kraju nauka realizowana jest w trybie zdalnym - poinformowała w środę PAP rzeczniczka MEN Anna Ostrowska. Zaznaczyła, że dostały one na to zgodę inspekcji sanitarnej.
Do tej pory wyzdrowiało już 47 tys. 865 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 2 168 osób, a pod respiratorem 83 chorych - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.
Nie chcemy, by obieg gospodarczy się zatrzymał; robimy wszystko, by do zamykania jakiegokolwiek sektora gospodarki nie dochodziło - zapewniła w środę wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Według niej restrykcyjne przestrzeganie norm sanitarnych to gwarancja bezpieczeństwa gospodarczego.
O zakończeniu kwarantanny zdecyduje nie wynik testu, tylko lekarz w trakcie teleporady - takie rozwiązanie, jak podaje w środę "Rzeczpospolita", zakłada zmiana przepisów przygotowana przez resort zdrowia
75 lat temu, 2 września 1945 r., założono konspiracyjne Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" (WiN) - największą organizację niepodległościową po II wojnie światowej. Pierwszym prezesem Zrzeszenia WiN został płk Jan Rzepecki.
Fabryka Grupy PSA w Tychach, gdzie od stycznia ub. roku wytwarzane są trzycylindrowe silniki benzynowe PureTech, uruchomiła we wtorek trzecią zmianę produkcyjną. Oznacza to stworzenie 110 miejsc pracy, zaoferowanych pracownikom działającej obecnie w organicznym zakresie fabryki Opla w Gliwicach.
Całym sercem wspieram akcję polskich sportowców "Jesteśmy z Wami" i za nią dziękuję; musimy być solidarni z Białorusinami - napisał we wtorek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, "na nasze mistrzynie i naszych mistrzów można liczyć nie tylko na sportowych arenach".
Kobiety w ciąży od 1 września uzyskały bezpłatny dostęp do najczęściej stosowanych przez nie 114 leków dostępnych na receptę. W ramach wrześniowej listy leków refundowanych Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszą ich listę, która - jak zapowiada resort - będzie uzupełniana.