Pakistańscy talibowie wzięli na siebie odpowiedzialność za próbę zamachu na Times Square w Nowym Jorku, do której doszło w sobotę - wynika z oświadczenia zamieszczonego w niedzielę na stronie internetowej islamistów.
Kwestia przyjęcia części biskupów anglikańskich do pełnej jedności z Kościołem katolickim, zgodnie z postanowieniami konstytucji apostolskiej „Anglicanorum coetibus”, była przedmiotem rozmów w Watykanie trzech brytyjskich hierarchów anglikańskich.
Ubodzy to Jezus. Nie Jego obraz, lecz Jezus we własnej osobie i jako takim trzeba im służyć – powiedział Benedykt XVI podczas spotkania z chorymi. Odbyło się ono w ogromnym ośrodku obejmującym szpital i dom opieki społecznej, założonym przez turyńskiego świętego, Józefa Cottolengo.
Kilkuset mieszkańców Bytomia ubranych w białe i czerwone peleryny utworzyło w niedzielę narodową flagę na rynku tego miasta. Podobne obchody święta flagi zorganizowano trzeci raz - w 2008 r. flaga powstała z białych i czerwonych kartek, przed rokiem - z parasolek.
Rząd Hamasu w Gazie nie jest w stanie zapewnić 32 tysiącom swoich pracownikom wypłaty pensji przez drugi miesiąc z rzędu - podał w niedzielę wiceminister Ismail Mahfuz.
Kandydatem na prezydenta nie może zostać osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu, ścigana z oskarżenia publicznego za winę umyślną. O weryfikację tych informacji PKW poprosi Krajowy Rejestr Karny, po złożeniu przez komitety list ze 100 tys. podpisów poparcia.
Głównym motywem wizyty Benedykta XVI w Turynie było nawiedzenie słynnego Całunu wystawionego aktualnie na widok publiczny w tamtejszej katedrze. Podczas adoracji tej niezwykłej relikwii Ojciec Święty wygłosił rozważanie, w którym wskazał, że Całun jest materialnym świadkiem Wielkiej Soboty, tzn. śmierci Zbawiciela i Jego przebywania w grobie.
Wasze młode serca z natury są wrażliwe na prawdziwą miłość. W dzisiejszym świecie nie jest łatwo kochać i żyć pięknie. Uczcie się od Chrystusa. On pragnie być z wami. Z Nim wszystko jest możliwe – powiedział Benedykt XVI młodym turyńczykom. Papież spotkał się z nimi po obiedzie, również na placu św. Karola.
Duże nadzieje wśród katolików w Kuwejcie wzbudza zapowiadana na 6 maja wizyta emira tego bliskowschodniego kraju w Watykanie. Szejk Sabah al Ahmed al Dżaber al Sabah odwiedził dotychczas kilka europejskich krajów, w tym Holandię, Niemcy i Włochy.
Episkopat Nikaragui wyraził zaniepokojenie narastającym w kraju klimatem agresji i wezwał wszystkie siły społeczne do dialogu na rzecz narodowej umowy antykryzysowej.