Sławomir Ozdyk był gościem w liceum salezjańskim we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się w ramach "Nocy Kościołów".
19 czerwca, w ramach Nocy Kościołów odbył się wykład w sali audiowizualnej przy kościele pw. Chrystusa Króla w Liceum Salezjańskim. Temat prelekcji Sławomira Ozdyka brzmiał: "Czy kończy się europejska cywilizacja? - rodzina, demografia i ekspansja islamu".
Prelegent ostrzegał przed zagrożeniami dla Europy wiążących się z ekspansywną religią islamu, kulturą, ale także i propagandą będącą źródłem terroru i radykalizacji tej religii. Swoje spostrzeżenia oparł na badaniach zapisów z Koranu:
Wykład był prowadzony w formie multimedialnej, wzbogacając prelekcję w pokaz slajdów. Słuchacze mieli także możliwość zadawania pytań, czemu poświęcony został ostatni blok spotkania. Uczestnicy pozytywnie opowiadali o swoich wrażeniach, refleksjach:
Pan Dariusz Brodzik przyjechał specjalnie na wykład z Oslo, po prelekcji przyznał, że warto było przebyć taką drogę.
Program kolejnych dni "Nocy Kościołów" można znaleźć na www.nocekosciolow.pl.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W Australii dzieci przystępują do bierzmowania przed pierwszą komunią
Zdecydowała o tym KE pomimo zaskarżenia umowy przez PE do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Polacy po 65. roku życia spędzają mniej lat w dobrym zdrowiu niż przeciętny mieszkaniec UE.
Teksas wykonał wyrok śmierci na Jamesie Broadnaxie mimo kontrowersji wokół jego winy.
Po raz pierwszy od 18 lat nie pojawi się na defiladzie 9 maja kolumna pojazdów wojskowych.
Instalacja ruszyła po kilkumiesięcznym postoju - wskazuje AMP.