Szef japońskiego rządu złożył 7 lipca wizytę w Watykanie. Komunikat biura prasowego Stolicy Apostolskiej informuje, że po audiencji u Benedykta XVI Taro Aso spotkał się również z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone oraz odpowiadającym za watykańskie relacje z państwami abp. Dominique’iem Mambertim.
„Podczas serdecznych rozmów poruszono niektóre z zagadnień interesujących obie strony, ze szczególnym odniesieniem do kryzysu gospodarczego oraz zaangażowania Japonii i Stolicy Apostolskiej na rzecz Afryki. Zwrócono uwagę na dobre relacje istniejące między obu państwami, jak też zrozumienie i współpracę pomiędzy Kościołem i państwem.
Taro Aso jest pierwszym w historii katolikiem stojącym na czele japońskiego rządu. Do Włoch przybył na rozpoczynający się jutro w L’Aquili szczyt G8. Agencje prasowe zauważyły, że podczas blisko półgodzinnego spotkania niespodziewanie podarował Benedyktowi XVI sztandarowy produkt japońskiej technologii, mianowicie cyfrową kamerę. Od Papieża natomiast otrzymał medale pontyfikatu.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.