Polki mistrzyniami świata w kajakarstwie

Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Małgorzata Chojnacka (Posnania) zdobyły w kanadyjskim Dartmouth tytuł mistrzyń świata w dwójce kajakowej na dystansie 1000 metrów.

Polki minimalnie wyprzedziły niemiecką osadę Tina Dietze - Carolin Leonhardt. Brązowy medal wywalczyły Węgierki Dalma Benedek i Erika Medveczky.

Małgorzata Chojnacka odniosła w Dartmouth życiowy sukces, ale w dorobku Beaty Mikołajczyk jest cenniejsze trofeum - srebrny medal olimpijski z Pekinu, wywalczony razem z Anetą Konieczną w K2 500 metrów. W tej konkurencji Chojnacka i Mikołajczyk wystartują w niedzielę.

Godzinę i 20 minut wcześniej kajakarki z Bydgoszczy i Poznania płynęły w składzie olimpijskiej czwórki na 500 metrów. Polki finiszowały na czwartej pozycji, przegrywając walkę o brąz z Hiszpankami o pół sekundy.

Blisko medalu byli w sobotę Łukasz Woszczyński i Marcin Grzybowski w dwójce kanadyjkowej na 1000 metrów, zajmując również czwarte miejsce.