Julia Michalska i Magdalena Fularczyk odebrały złote medale i wysłuchały na poznańskim Torze Regatowym Malta Mazurka Dąbrowskiego. To pierwszy w historii tytuł mistrzyń świata wywalczony przez polskie wioślarki.
Zawodniczki Trytona Poznań stanęły na najwyższym stopniu owinięte w biało-czerwoną flagę. Podczas odgrywania hymnu w ich oczach pojawiły się łzy...
Srebrne medale przypadły Brytyjkom Annie Bebington i Annabel Vernon, a brązowe Bułgarkom Rumianie Nejkowej i Miglenie Markowej.
Z kolei w wioślarskich mistrzostwach świata niepełnosprawnych rozgrywanych na Torze Regatowym Malta w Poznaniu polska para Jolanta Pawlak i Piotr Majka (oboje Start Szczecin) zdobyła brąz.
Zawody niepełnosprawnych rozgrywane są równolegle z mistrzostwami świata seniorów. 150 zawodników rywalizowało o medale w pięciu konkurencjach.
Pawlak i Majka zdobyli w swojej karierze już trzeci medal mistrzostw świata. W 2006 roku zajęli drugie miejsce, a rok później wywalczyli brązowy medal.
Trener szczecinian Tomasz Kaźmierczak przyznał, że był to wyjątkowy wyścig: "Nasza dwójka miała bardzo ciężki bieg, ponieważ pięć osad popłynęło poniżej rekordu świata. Warunki do ścigania są znakomite, a tak naprawdę można było zająć dziś pierwsze miejsce, ale równie dobrze być poza podium".
Pawlak i Majka wioślarstwo trenują dopiero od trzech lat. Wcześniej przez 11 lat uprawiali pływanie. "Łatwo było im się przekwalifikować, bowiem wiele elementów z treningu pływackiego można było przenieść do wioślarstwa. Ale jak na tak krótki okres trenowania, szybko zaczęli osiagać sukcesy" - dodał szkoleniowiec.
Jego zdaniem, najważniejsze, że potrafili się odbudować po trochę nieudanym starcie w paraolimpiadzie w Pekinie, gdzie zajęli szóste miejsce. "Cieszę się, że wrócili do gry. A po złoty medal może powalczymy na kolejnych mistrzostwach świata. Wszystko jeszcze przed nimi" - podsumował.
W MŚ niepełnosprawnych startowały łącznie cztery polskie osady. W jedynce Martyna Snopek (Start Szczecin) zajęła czwarte miejsce w finale A, a wśród mężczyzn Robert Studziżba (Start Szczecin) był drugi w finale B.
W konkurencji czwórki ze sternikiem polska osada w składzie Monika Mierzwa, Piotr Błażejczyk (oboje Start Szczecin), Tomasz Kwiatkowski, Barbara Grocholska, Jarosław Szychowski (wszyscy Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy) uplasowali się na piątej pozycji w finale B.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.