Kard. Turkson za użyciem prezerwatyw, gdy małżonek chory na AIDS

Za użyciem prezerwatyw - jako środka przeciwko szerzeniu się AIDS - przez pary, w których jedno z małżonków jest nosicielem wirusa HIV, opowiedział się w poniedziałek kardynał Peter Kodwo Appiah Turkson z Ghany, relator trwającego w Watykanie synodu biskupów dla Afryki.

Podczas konferencji prasowej w watykańskim biurze prasowym kardynał Turkson zapytany o to, co Kościół może zrobić, by zapobiec szerzeniu się wirusa HIV, odparł: "Sytuacja jest ciężka, zwłaszcza w Afryce południowej, a wirus dotyka szczególnie młodych ludzi".

"Gdyby przyszła do mnie osoba zarażona, starałbym się jej pomóc i udzielić wsparcia psychologicznego. Fakt zakażenia powinien prowadzić do wstrzemięźliwości. W każdym razie zaleciłbym użycie prezerwatywy, nawet jeśli w Afryce niekiedy stanowi to ryzyko" - stwierdził kardynał z Ghany.

"Użycie prezerwatywy jest ważne, ale trzeba pamiętać o aspekcie wierności wewnątrz pary, a zatem apeluję o użycie prezerwatyw wraz z wiernością pary" - oświadczył kardynał Turkson.

Dodał też: "Zalecałbym użycie prezerwatyw, ale także to jest ryzykowne, bo jest zbyt wiele na rynku takich, które nie są dobrej jakości".

"Są prezerwatywy, które dają fałszywe poczucie bezpieczeństwa i zwiększają zakażenie" - powiedział kardynał, którego wypowiedź należy uznać za przełomową.

W marcu ogromną burzę i falę protestów niektórych środowisk na świecie wywołały słowa papieża Benedykta XVI, który w drodze do Afryki, odnosząc się do epidemii AIDS, oświadczył: "To jest tragedia, której nie można przezwyciężyć tylko pieniędzmi, nie można pokonać dystrybucją prezerwatyw, które wręcz zwiększają problemy". Papież potwierdził tym samym nauczanie Kościoła, który jako jedyny moralnie dopuszczalny środek w walce z tą chorobą doradza wierność małżeńską i abstynencję seksualną.

 

OD REDAKCJI

Powyższa informacja okazała się manipulacją słowami kardynała. Więcej w  "PRZECZYTAJ TAKŻE"

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AIDS, PAP, WATYKAN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
18°C Wtorek
noc
15°C Wtorek
rano
23°C Wtorek
dzień
23°C Wtorek
wieczór
wiecej »