Kierowca z Heidelbergu oskarżony o morderstwo

Mężczyzna, który w sobotę w Heidelbergu wjechał samochodem w przechodniów raniąc trzy osoby, z których jedna zmarła w szpitalu, został oskarżony o morderstwo - poinformowała w niedzielę prokuratura. Postrzelony przez policję sprawca przebywa w szpitalu.

Sąd wydał nakaz aresztowania 35-letniego Niemca, studenta mieszkającego w Heidelbergu - uniwersyteckim mieście w zachodnich Niemczech.

Nie wiadomo, jaki był motyw jego czynu. Po operacji, która była konieczna ze względu na ranę postrzałową brzucha, przebywa nadal w szpitalu. Pilnowany jest przez całą dobę przez policjantów do czasu, gdy będzie mógł zostać przeniesiony do szpitala więziennego.

Jak pisze agencja dpa, podczas wstępnego przesłuchania odmówił ustosunkowania się do zarzutów. Nie był wcześniej notowany przez policję.

Do zajścia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Kierowca auta wjechał w przechodniów na Placu Bismarcka w Heidelbergu. Policjanci postrzelili uzbrojonego w nóż mężczyznę, który zdołał uciec około 150 metrów od miejsca zdarzenia.

73-letni mężczyzna potrącony przez kierowcę zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. Dwoje pozostałych rannych - mężczyzna i kobieta - odniosło lżejsze obrażenia i po opatrzeniu w ambulatorium zostało zwolnionych do domu.

Zdaniem policji nic nie wskazuje na razie na terrorystyczne podłoże incydentu. Nie jest jasne, dlaczego kierowca wjechał w przechodniów. Samochód, którym jechał, był wypożyczony, miał hamburskie numery rejestracyjne.

Plac Bismarcka w Heidelbergu to miejsce o dużym natężeniu ruchu ze względu na przystanki tramwajowe i autobusowe oraz rozpoczynający się tam deptak z licznymi sklepami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  12°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  20°C Poniedziałek
  wieczór
  18°C Wtorek
  noc
  wiecej »