Apel biskupa opolskiego o pomoc dla ofiar kataklizmów w Peru.
„W związku z powodziami i lawinami błotnymi, które w ostatnich tygodniach nawiedziły Peru, gdzie pracują m.in. misjonarze z naszej diecezji, gorąco Was proszę o solidarność wyrażoną w modlitwie i wsparciu materialnym dla ofiar kataklizmu podczas zbiórki do puszek w Niedzielę Palmową” - zaapelował w specjalnym komunikacie biskup opolski Andrzej Czaja.
W peruwiańskiej diecezji Huancavelica, a także w diecezji Chachapoyas od wielu lat pracują misjonarze diecezji opolskiej. Obecnie: ks. Paweł Chudzik, ks. Dariusz Flak, ks. Jan Lachowiecki, ks. Joachim Polh oraz misjonarka świecka Joanna Łupicka.
Pieniądze zebrane w parafiach w Niedzielę Palmową zostaną przekazane Caritas Peru za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej.
Papież wznowił spotkania z przedstawicielami Kurii Rzymskiej.
Zdjęcie papieża, bez sutanny i piuski widnieje na pierwszych stronach włoskich gazet.
Porozumienie wyklucza jednak możliwość stawiania tam baz wojskowych.
Właśnie przy wsparciu Rosji wybudowała wojskową bazę lotniczą niedaleko granicy z sąsiadem.
Austen Ivereigh nie wierzy, że Franciszek wkrótce zrezygnuje.
W Waszyngtonie rośnie zniecierpliwienie brakiem postępów w negocjacjach z Rosją.
Podkreślił, że delegacja do Katynia w kwietniu 2010 r. był misją ważną państwowo i historycznie.