W Antelias koło Bejrutu zakończyło się spotkanie Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim a Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi.
osiedzeniu w dniach 26-31 stycznia przewodniczyli: kard. Walter Kasper i koptyjski metropolita Anba Bishoi. Obok koptów w pracach wzięli udział przedstawiciele starożytnych Kościołów wschodnich: etiopskiego, syryjskiego, ormiańskiego i syromalabarskiego. Jak poinformowano na zakończenie, spotkanie odbyło się w przyjaznej i serdecznej atmosferze, a jednym z podjętych tematów była recepcja zeszłorocznego dokumentu o naturze, ustroju i misji Kościoła. Mówiono także o relacjach ekumenicznych na terenie Libanu, spotykając się m.in. z prezydentem tego kraju Michelem Sleimanem, maronickim patriarchą kard. Mar Nasrallahem Butrosem Sfeirem oraz armeńskim katolikosem Aramem I. Ustalono, że kolejne posiedzenie Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim a Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi odbędzie się w Rzymie w dniach 24-29 stycznia 2011 r.
„Odkrywamy na nowo naszą jedność” – w ten sposób zakończone spotkanie podsumował kard. Walter Kasper. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan wyraził przekonanie, że postępy dialogu między katolikami a członkami Kościołów przedchalcedońskich wywrą pozytywny wpływ na życie wiernych. Dotyczy to zwłaszcza Bliskiego Wschodu i istniejących tam wyzwań: przywrócenia pokoju i sprawiedliwości, przezwyciężenia terroryzmu czy powstrzymania marginalizacji chrześcijan. Te same tematy powrócą zresztą podczas październikowego nadzwyczajnego zgromadzenia Synodu Biskupów. „To co tam się dzieje jest ważne nie tylko dla Kościołów żyjących na Bliskim Wschodzie” – dodał kard. Kasper.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.