Koptyjski papież-patriarcha złoży wizytę w Arabii Saudyjskiej

Patriarcha i książę spotkali się już w marcu 2018 w czasie wizyty księcia, a de facto szefa rządu saudyjskiego, w Egipcie.

Koptyjsko-prawosławny papież-patriarcha Tawadros II zapowiedział, że przyjął zaproszenie saudyjskiego następcy tronu, księcia Mohammada bin Salmana al. Sauda i zamierza odwiedzić Arabię Saudyjską. Poinformowała o tym 5 grudnia watykańska agencja “Fides”.

W cytowanym przez „Fides” wywiadzie dla „Arab News" Tawadros określił Arabię Saudyjską jako „filar” świata arabskiego i islamskiego. Tłumaczył, że spotkania , które książę Bin Salman prowadzi na wszystkich szczeblach, powinny być rozumiane jako „dowód nowoczesnej wizji państwa” i nadzieję dla przyszłości tego kraju oraz międzynarodowej wspólnoty państw. Patriarcha i książę spotkali się już w marcu 2018 w czasie wizyty księcia, a de facto szefa rządu saudyjskiego, w Egipcie.

Przed miesiącem w Arabii Saudyjskiej miało miejsce nabożeństwo koptyjskie, sprawowane po raz pierwszy za zgodą władz. Liturgię w prywatnym domu jednego z Koptów -mieszkańców Arabii Saudyjskiej – sprawował biskup Morkos z Shobra El Kheima, a uczestniczyły liczne rodziny chrześcijańskich migrantów z Egiptu.

Patriarcha Tawadros określił mianem “nienaturalnego” opuszczanie przez chrześcijan wielu regionów Bliskiego Wschodu, gdyż tam od zawsze żyli razem żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. Zwrócił jednocześnie uwagę, że skala wyjazdów chrześcijan w Egipcie znacznie się zmniejszyła odkąd kraj znajduje się na drodze stabilności politycznej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  20°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »