Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło na plebanii parafii w Leńczach. Mężczyzna przedstawiający się jako kurialny wizytator podejmował próby kradzieży również w innych podkrakowskich parafiach.
Jak poinformowała mł. insp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej w Wadowicach, do zdarzenia doszło 19 marca. Mężczyzna podający się za wizytatora kurii wszedł na plebanię pod nieobecność proboszcza i ukradł pieniądze. Sprawca jest poszukiwany przez Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Okradł on również plebanię w Podstolicach, a w Przytkowicach i Stanisławiu Górnym nie został wpuszczony na teren parafii. Takich sytuacji może być więcej.
Policja apeluje o ostrożność do księży i świeckich pracowników parafii, i o to, aby nie wpuszczać na plebanię nieznanych osób. - Prosimy o zgłaszanie prób kradzieży do najbliższego komisariatu. Informacje pomogą w ustaleniu sprawcy - dodaje rzecznik wadowickiej policji.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nabożeństwo drogi krzyżowej znane w dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII w.
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.