300 kleryków z 63 krajów walczyło o puchar Clericus Cup 2010. Najmłodszy zawodnik miał 19 lat, najstarszy 57. Na rzymskich boiskach rozegrano 64 mecze.
Zwycięzcą międzynarodowego turnieju kleryków rzymskich seminariów duchownych i kolegiów została drużyna Redemptoris Mater. To już trzeci, po wygranej w 2007 i 2009 roku, sukces drużyny w historii rozgrywek Clericus Cup 2010. Pokonali oni w niedzielę wynikiem 1:0 drużynę Papieskiego Kolegium North American Martyrs. W meczu o trzecie miejsce Collegio Brasiliano pokonała 6:1 zespół Guanelliani.
Trwający od lutego turniej rozgrywany był na terenie kościelnych terenów sportowych „Oratorio San Pietro” w bezpośrednim sąsiedztwie Watykanu. Wzięło w nim udział udział 300 kleryków z 63 krajów świata studiujących na papieskich uniwersytetach, z międzynarodowych kolegiów księży i seminariów duchownych z regionu Rzymu. Po raz drugi udział wzięła reprezentacja Papieskiego Instytutu Polskiego w Rzymie, która jednak zajęła dalekie miejsce. Najmłodszy zawodnik liczył sobie 19 lat, najstarszy – 57 lat. Rozegrano w sumie 64 mecze. Za organizację turnieju odpowiedzialni są ks. prałat Claudio Paganini i szef Włoskiej Federacji Piłkarskiej – Giancarlo Abete.
Zasady gry Clericus Cup są nieco łagodniejsze od obowiązujących w futbolu. Każdy mecz trwa dwa razy po 30 minut (w piłce „świeckiej” gra się dwa razy po 45 min.). Obok kartek czerwonej i żółtej w meczach księży wprowadzono też kartkę niebieską za średnie wykroczenia na boisku. Po jej otrzymaniu gracz musi spędzić pięć minut na ławce rezerwowych. Zwycięski zespół otrzymuje puchar z brązu przedstawiający piłkę a na niej tradycyjny kapelusz noszony przez rzymskich seminarzystów.
Piłkarskie mistrzostwa księży rozegrano po raz pierwszy w 2007 roku. Idea zorganizowania turnieju wyszła od znanego ze swego entuzjazmu dla futbolu kard. Tarcisio Bertone, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.