Do 214 wzrosła liczba starć między Kirgizami i Uzbekami na południu Kirgistanu - poinformowało we wtorek kirgiskie Ministerstwo Zdrowia.
Wcześniej resort podawał, że w starciach, które wybuchły 11 czerwca, zginęło co najmniej 191 osób, a prawie 2 tys. zostało rannych.
Według najnowszych danych ministerstwa ponad 2,1 tys. osób skorzystało z pomocy medycznej. "Stan wielu z nich jest nadal ciężki" - podkreślił resort.
P.o. prezydent Kirgistanu Roza Otunbajewa przyznała w ostatni czwartek, że liczba ofiar śmiertelnych może być "kilkakrotnie wyższa" od danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, gdyż zgodnie z miejscowym zwyczajem zmarli są często chowani natychmiast po śmierci bez zgłaszania zgonu w szpitalu.
Bodźcem inicjującym najpoważniejszy od 20 lat konflikt etniczny w Kirgistanie stało się obalenie autokratycznego prezydenta Kurmanbeka Bakijewa przez społeczną rewoltę w kwietniu bieżącego roku. Obecne władze oskarżają go o podżeganie do zajść, czemu przebywający na Białorusi Bakijew zaprzecza. Południe Kirgistanu jest uważane za bastion jego zwolenników.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.