Kilkaset osób zostało zabitych w Kirgistanie od wybuchu w czwartek zamieszek na południu kraju - poinformował we wtorek Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK).
Komitet zastrzegł, że nie ma dokładnych danych o liczbie zabitych; "mówimy o kilkuset zabitych" - oświadczył rzecznik MKCK Christian Cardon.
Walki między Kirgizami i Uzbekami na południu Kirgistanu trwają od czwartku - tego dnia wybuchły w Oszu, a w sobotę objęły Dżalalabad. Oba miasta i tereny wokół nich uważane są za bastion obalonego w kwietniu prezydenta Kurmanbeka Bakijewa.
Oficjalny bilans ofiar podany przez kirgiskie ministerstwo zdrowia mówi o 171 zabitych i prawie 1800 rannych. W poniedziałek media rosyjskie cytowały jednego z liderów mniejszości uzbeckiej, który mówił o 700 zabitych w samym Dżalalabadzie.
We wtorek rzecznik Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) Andrej Mahecic powiedział, że zamieszki pociągnęły za sobą przemieszczenie około 200 tys. ludzi w kraju. Dodatkowo 75 tys. uchodźców znalazło się w Uzbekistanie - powiedział Mahecic.
Kiedy wchodzą na obrady i z nich wychodzą zawsze czekają na nich reporterzy.
Ponad 30 osób zostało rannych, w tym osiem jest w stanie krytycznym.
Donald Trump podpisał dekret podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Modlitwy.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
„Aldeas – A New Story” będzie zawierał także ostatni obszerny wywiad z Franciszkiem.
13 proc. przypadków Alzheimera można przypisać brakowi aktywności fizycznej.