Okazją do odwiedzenia przez szefów Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia rzymskich szpitali prowadzonych przez bonifratrów stało się wspomnienie liturgiczne założyciela tego zakonu, św. Jana Bożego.
Stojący na czele wspomnianej dykasterii abp Zygmunt Zimowski udał się do szpitala św. Piotra przy Via Cassia, gdzie odwiedził najciężej chorych i spotkał się z personelem medycznym oraz wolontariuszami. Przewodnicząc tam Mszy, mówił w homilii o darze Bożej Opatrzności, jakim są święci, którzy pełnili dzieła miłosierdzia, tak jak wspominany dziś w liturgii Jan Boży. Watykański „minister zdrowia” nawiązał też do przygotowywanej obecnie beatyfikacji Jana Pawła II, który był „Papieżem cierpiącym wśród cierpiących” i głosił światu naukę o „zbawczym cierpieniu”.
Natomiast sekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia sprawował Eucharystię w szpitalu św. Jana Kalybity na Wyspie Tyberyjskiej. Bp José Luis Redrado Marchite OH sam należy do założonego przez św. Jana Bożego zakonu. Po Mszy odbyła się uroczystość przekazania temu szpitalowi bonifratrów jednego z pięciu specjalnych łóżek dla obłożnie chorych, ofiarowanych watykańskiej Fundacji Miłosiernego Samarytanina, którą założył w 2004 r. Jan Paweł II. Pozostałe łóżka Fundacja darowała trzem włoskim placówkom służby zdrowia oraz ośrodkowi leczenia emerytowanych księży w Tarnowie.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.