Znamy program podróży papieża do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży

Papież Franciszek podczas pięciodniowej podróży do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w sierpniu wygłosi 13 homilii i przemówień. Odwiedzi także sanktuarium maryjne w Fatimie oraz miasto Cascais. Watykan ogłosił we wtorek program 42. zagranicznej pielgrzymki Franciszka. Portugalię odwiedzi po raz drugi.

Papież odleci z Rzymu do Lizbony w środę 2 sierpnia rano.

Po krótkiej ceremonii w bazie lotniczej Figo Maduro uda się do Pałacu Belem (Narodowego Pałacu Betlejemskiego), oficjalnej siedziby prezydenta Portugalii. Tam odbędzie się ceremonia powitania, po której Franciszek spotka się z prezydentem Marcelo Rebelo de Sousą.

Następnie w Centrum Kulturalnym Belem papież wygłosi pierwsze podczas tej wizyty przemówienie - do przedstawicieli władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego. Po południu w siedzibie nuncjatury apostolskiej Franciszek spotka się z premierem Antonio Luisem Santosem da Costą.

Na zakończenie dnia papież będzie przewodniczyć nieszporom z udziałem duchowieństwa w stołecznym Klasztorze Hieronimitów w dzielnicy Belem. Ten wielki kompleks klasztorny z XVI wieku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3 sierpnia rano papież spotka się ze studentami Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego, a następnie z młodzieżą z ruchu edukacyjnego Scholas Occurentes w jego siedzibie w Cascais. Po południu w Lizbonie odbędzie się uroczystość powitania z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w parku Edwarda VII. W jego trakcie Franciszek wygłosi przemówienie.

W piątek 4 sierpnia papież będzie spowiadał grupę uczestników Światowych Dni Młodzieży. Spotka się też z przedstawicielami ośrodków pomocy i centrów charytatywnych. W nuncjaturze apostolskiej zje obiad z delegacją zlotu młodzieży z różnych krajów. Będzie też przewodniczył Drodze Krzyżowej w Parku Edwarda VII.

5 sierpnia Franciszek uda się na dwie godziny do sanktuarium maryjnego w Fatimie. Był tam w 2017 roku na obchodach stulecia objawień maryjnych. Papież odmówi różaniec z młodymi chorymi w Kaplicy Objawień. Wieczorem w Lizbonie weźmie udział w tradycyjnym czuwaniu z młodzieżą.

W niedzielę 6 sierpnia w parku Tejo Franciszek odprawi mszę dla kilkuset tysięcy uczestników Światowych Dni Młodzieży. Spotka się też z wolontariuszami tego zlotu.

Do Rzymu powróci późnym wieczorem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
26°C Czwartek
dzień
27°C Czwartek
wieczór
22°C Piątek
noc
19°C Piątek
rano
wiecej »