"Siła misji zależy od waszej duchowości"

Od waszego świadectwa i waszej duchowości będzie zależała siła waszej apostolskiej misji, a nie od realizowanych w przyszłości projektów - podkreślił bp Wiktor Skworc, zwracając się do przyszłych misjonarzy. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie 6 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku formacyjnego.

Przygotowanie do pracy misyjnej rozpoczęło 23 kandydatów, wśród nich 14 księży diecezjalnych i 9 sióstr zakonnych.

Podczas Mszy św. bp Skworc podkreślił, że najbliższe 9 miesięcy formacji są dla powołanych do pracy misyjnej czasem szczególnej łaski Bożej. Jak zaznaczył hierarcha, "tylko wówczas kiedy jest się samemu mocno osadzonym na fundamencie wiary, można innych umacniać, wlewać nadzieję oraz prowadzić do wyzwolenia z więzów grzechu i śmierci".

Nawiązując do nauczania bł. Jana Pawła II przewodniczący Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że jedynie Chrystus zbawia człowieka. Dlatego, jak zaznaczył, wiara chrześcijańska jest przede wszystkim osobistą relacją z osobą Jezusa. - A naszym obowiązkiem jako misjonarzy, katechetów czy pasterzy Kościoła jest prowadzić ludzi do Chrystusa - mówił hierarcha.

Dlatego bp Skworc zachęcał misjonarzy, aby poprzez codzienną Eucharystię, wspólnotową modlitwę, nawiedzanie Najświętszego Sakramentu zakorzeniali się w bogactwie Chrystusowej Ewangelii, tradycji Kościoła, ale przede wszystkim pogłębiali swoją więź z Jezusem Chrystusem, którego mają być świadkami.

W tym roku do pracy misyjnej przygotowuje się 23 kandydatów, wśród nich 14 księży diecezjalnych i 9 sióstr zakonnych. Nad ich rozwojem duchowym będzie czuwało dwóch doświadczonych misjonarzy: sercanin, ks. Michał Ciemięga i werbista, ks. Damian Cichy.

Przez 9 miesięcy obok pogłębiania swojej duchowości przyszli misjonarze będą także zdobywać potrzebną wiedzę - podkreśla ks. Janusz Paciorek, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej.

Od lat Centrum Formacji Misyjnej współpracuje także z kilkoma parafiami diecezji warszawsko-praskiej. Misjonarze w ciągu roku, w miarę możliwości, posługują tam podczas niedzielnych nabożeństw i rekolekcji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
16°C Niedziela
dzień
16°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
wiecej »