Joanna Najfeld uniewinniona

Joanna Najfeld została dziś uniewinniona przez Sąd Rejonowy w Warszawie w procesie karnym, który wytoczyła jej Wanda Nowicka

Oskarżycielka, czyli Wanda Nowicka, jest szefową Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, organizacji walczącej o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. – Uniewinnienie oznacza, że wypowiedź Joanny Najfeld w TVN24 sprzed 2,5 roku, wskazująca na powiązania między Wandą Nowicką i kierowaną przez nią Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, a szeroko rozumianym przemysłem aborcyjnym, była oceną trafną. Sąd nie dopatrzył się w tej wypowiedzi żadnych nieprawidłowości – skomentował dla gosc.pl broniący Joanny Najfeld mecenas Piotr Kwiecień.

Przypomnijmy: Joanna Najfeld powiedziała w 2009 roku w czasie dyskusji TVN24: „Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu”.

Na wniosek Wandy Nowickiej proces Joanny Najfeld toczył się z wyłączeniem jawności. Z tego powodu nie wolno też cytować uzasadnienia wyroku. Ci, którzy go słyszeli, twierdzą, że był dla oskarżyciela druzgoczący. – Ten proces pokazał, że instytucja wyłączenia jawności w niektórych przypadkach stanowi knebel i nie służy jawności debaty publicznej. W czasie procesu przedstawiliśmy takie dowody, o których opinia publiczna powinna być poinformowana – mówi mecenas Kwiecień. Wyjaśnia, że dowody te dotyczą powiązań między przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego, którzy promują aborcję i antykoncepcję, a Wandą Nowicką. Podkreśla, że te powiązania powinny być jawne tym bardziej, że Wanda Nowicka kandyduje do Sejmu z listy Ruchu Poparcia Palikota. – Wanda Nowicka usiłowała zakneblować Joannę Najfeld. Przedstawiliśmy jednak takie dowody, które jej to uniemożliwiły – mówi mecenas Kwiecień. Wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj także:

Najfeld: Prawda się obroniła

Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NAJFELD

 • ludek
  13.09.2011 16:52
  Bardzo proszę, nie porównuj mnie z Jarosławem Kaczyńskim i jego retoryką, bo to jest nieuprawnione i obraźliwe. Nie napisałem, że to żaden rząd i parlament, tylko wyraziłem to co wielu dobrze widzi, że dużo z tych ludzi zagłuszyło sumienia, okłamują, uczestniczą w różnych aferach (na co są dowody) i w sposób cyniczny mówią, że przecież żadnych afer nie było. I tu nie chodzi o katolickie i chrześcijańskie myslenie, ale o bycie człowiekiem prawym i uczciwym, a tego wielu z parlamentarzystów i rządzących nie ma. Ich arogancja wobec narodu sięgnęła zenitu. Mam prawo do takiej oceny rządu i koalicji, na którą zresztą nie głosowałem. No, ale przecież Ty powiesz jak wielu, że przecież w Polsce jest wszystko dobrze, nic złego się nie dzieje, wszyscy są szczęśliwi. A jeśli jest coś złego to najlepiej zrzucić to na Kaczyńskiego i PIS. Jak cos dobrego - to PO, jak coś złego - to PIS. Spójrz na retorykę p. Tuska, Chlebowskiego, Drzewieckiego i innych z tej "jedynej, słusznej, postępowej" opcji i "drużyny". Ale kraj to nie boisko piłkarskie. Tu trzeba odpowiedzialności i madrości i prawego sumienia. Dość oszukiwania i "kiwania" narodu. Czas najwyższy z tym skończyć. I nie pisz, że oni chcą dobra narodu i Polski, bo w takie bajki to już dawno przestałem wierzyć. To jest dopiero tani populizm i fikcja.
  Pisząc, że nie widzisz w Kościele nic dobrego, sam siebie dyskredytujesz i wykluczasz z dalszej dyskusji. Jesteś tendencyjny i niewiarygodny. Nie masz również obiektywizmu. Nie jesteś ani obiektywny, ani sprawiedliwy.
  Nie pisz o retoryce jaką mają katolicy, bo ja ci napiszę o retoryce tych, którzy z katolicyzmem nie mają nic wspólnego.
  Bardzo upraszczasz przyczyny odchodzenia od Kościoła i wiary, a to pokazuje niestety jak mało o tym wiesz. Najlepiej to utratę wiary zrzucić na Kościół i księży. Tak najprościej. A gdzie osobisty wysiłek, rozwój, życie modlitwy, sakramenty? Z łaską trzeba współpracować. Bóg za nas pewnych spraw nie zrobi. To musimy chcieć i działać.
  Od dawna twierdzę, że w Polsce jest znacznie, znacznie mniej wierzących niż to podają statystyki. Myślę, że dobrze wiesz, że nie wystarczy być ochrzczonym, żeby być wierzącym. Zostaną w Kościele ci którzy naprawdę wierzą i chcą żyć wiarą. Przestaje się już liczyć ilość, a zaczyna liczyć jakosć. Zauważ, że oprócz tego, że jedni odchodzą, to inni się nawracają i to tak świadomie, głęboko i żyją prawdziwie w Kościele i troszczą się o Niego. I to jest nadzieja. Od iskry może zapalić się ognisko. Czas pokaże. Chrystus chce świadomych uczniów i wyznawców, radykalnych, zdecydowanych, odważnych.
  Dokonałeś pięknego językowo i stylistycznie wywodu, ale jest on bardzo tendencyjny i jednozaczny. Nie wszystko jest tak czarno-białe, jak się wydaje.
  Ja też wiem co piszę. Czy masz dobre rozeznanie w tych sprawach. Tego nie wiem, ale osobiście wątpię w to, czytając Twoje wypowiedzi.
  Żeby usłyszeć fałszywą tonacja, trzeba mieć bardzo dobry i wyczulony słuch. To tak na marginesie. I do tego trzeba się trochę znać na muzyce.
  Nie znam Twoich osobistych przeżyć i nie mam prawa, by w tym drążyć. Ale domyslam się, że były one różne. Rozumiem. Ale nie przenoś ich na sposób patrzenia na rzeczywistość. Trzeba mieć trochę dystansu.
  Wracając do Kościoła - to prawda, że nie jest on idealny, bo składa się z grzesznych i słabych ludzi. Kapłani też są różni - wiem o tym doskonale. Ale Bogu dzięki jest wielu dobrych, uczciwych, ofiarnych ksieży i biskupów.
  Chrystus kierował słowa przestrogi do kapłanów - to prawda, ale nie tylko do nich. Wielokrotnie kierował je do wszystkich, także do mnie i do Ciebie. Czy wziąłeś je sobie do serca i żyjesz tak jak Jezus Chrystus nauczał?
  Nie demonizuj Kościoła i kapłanów, nie patrz w tak ciemnych barwach. Zauważ trochę kolorów, bo one naprawdę są. I nie przesadzaj z ocenami. Najgorzej to widzieć wszystko czarno i smutno.
  Dalej twierdzę, że jesteś uprzedzony i negatywnie nastawiony do chrześcijan i katolików.
  Życzę wiele dobra w poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy!
 • kikus
  14.09.2011 12:52
  Brawo, brawo, brawo ! Precz z lewactwem i cywilizacją śmierci ! Takich osób jak Pani Joanna teraz naszej Ojczyźnie trzeba. Pamiętajmy o tym już 9 października przy urnach wyborczych.
 • Eboyak
  17.09.2011 15:43
  Pani Joanna jest prawdziwym Rycerzem!!!
 • Czytelnik
  18.09.2011 21:19
  Piękna i mądra Kobieta zwyciężyła! Gratuluję i oby tak dalej!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  16°C Piątek
  noc
  13°C Piątek
  rano
  wiecej »