Warszawiacy skrytykowali projekt papieskiego monumentu. Falę krytyki ze spokojem przyjął naczelny architekt miasta.
Prymas Józef Glemp uważa, że Jan Paweł II nie zostanie beatyfikowany w czerwcu przyszłego roku podczas pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.
O idei ekumenizmu rozmawiali w Łodzi chrześcijanie dwóch wyznań - ewangelicko- reformowanego i luterańskiego. Spotkanie poświęcone papieżowi Benedyktowi XVI odbyło się 23 października w łódzkiej parafii ewangelicko-reformowanej.
Wieść o zwycięstwie Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich tak skomentowali przedstawiciele Kościoła.
W niedzielę, dnia 23 października 2005 r. o godz. 15.00 w czasie uroczystego nabożeństwa w kościele ewangelickim w Bystrzycy nad Olzą, obydwa Kościoły luterańskie uroczyście wprowadzą w życie liturgiczne tych Kościołów nowy „Kancjonał Ewangelicki" - „Evangelicky Kancional".
Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przybyło na Plac św. Piotra gdzie Benedykt XVI ogłosił pierwszych świętych swego pontyfikatu.
I Kongres Muzyki Liturgicznej Archidiecezji Katowickiej zakończył się 22 października w Katowicach.
W diecezji sosnowieckiej sieć internetowa staje się coraz popularniejszym środkiem komunikowania pomiędzy duszpasterzami.
Pisarz Paweł Huelle złożył apelację od wyroku nakazującego mu przeprosić prałata Henryka Jankowskiego.
To będzie pierwsze w Polsce oficjalne spotkanie żonatych księży. Do tej pory jedynie wspierali się wzajemnie, teraz chcą aktywniej włączyć się w życie Kościoła.