Administracja amerykańska przyjęła z zadowoleniem decyzję Polski o wstrzymaniu się od głosu w sprawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępiającej decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela - poinformowało w czwartek MSZ.
Do 51 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego wypadku autobusu w Peru - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. W ostatnich godzinach z wraku pojazdu wydobyto kolejne trzy ciała.
Wiatr i deszcz - takie są prognozy pogody na czwartkowy, trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Kamil Stoch powalczy w nim o trzecie zwycięstwo w imprezie, Dawid Kubacki chce utrzymać miejsce na podium.
Wokół bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie, niedokończonego arcydzieła katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego, wzmocniono środki bezpieczeństwa. Zainstalowano 10 wykrywaczy metalu, skanery, kamery przemysłowe i zwiększono liczbę funkcjonariuszy do 40.
W Wielkiej Brytanii dziesiątki tysięcy planowanych operacji odłożono w czasie w związku z dużym obłożeniem szpitali i zwiększonym napływem pacjentów w okresie poświątecznym. Minister zdrowia Jeremy Hunt przeprosił w środę pacjentów za niedogodności.
Kamil Stoch zajął w kwalifikacjach drugie, a Dawid Kubacki czwarte miejsce. Kto był najlepszy?
Kamil Stoch uzyskał 130,5 m i był zdecydowanie najlepszy na pierwszym treningu na Bergisel w Innsbrucku, gdzie w czwartek odbędzie się trzeci konkurs narciarskiego Turniej Czterech Skoczni. Tuż za liderem imprezy na jej półmetku uplasował się Stefan Hula - 127,5.
Polska i Węgry mają swoje wyobrażenia o przyszłości UE i chcą je wyrażać; oba kraje chcą mocnej Europy - powiedział w środę premier Viktor Orban. Jesteśmy przekonani, że umacniając chrześcijańskie korzenie Europy, możemy umocnić całą Europę - podkreślił.
W wieku 81 lat zmarł we wtorek w Rzymie sędzia Ferdinando Imposimato, który prowadził śledztwo w sprawie zamachu na Jana Pawła II 13 maja 1981 r. - podały media. Zamachem zajmował się przez wiele lat i twierdził, że za próbą zabicia papieża stało rosyjskie GRU.
Imigranci ponoszą w znacznej mierze odpowiedzialność za wzrost przestępczości w minionych trzech latach w Dolnej Saksonii - wynika z raportu kryminologów dla niemieckiego rządu. Jego autorzy apelują do władz o więcej środków na działania prewencyjne.