W związku z zaplanowanymi na 2017 rok jubileuszowymi obchodami 500-lecia Reformacji Komisja Mieszana Katolicko-Luterańska ds. Dialogu przygotowała wspólny dokument.
Według informacji opublikowanej przez Światową Federację Luterańską w Genewie, tekst zatytułowany „Od konfliktu do wspólnoty” został już zaakceptowany na zakończonym 19 lipca posiedzeniu wspólnej komisji w Paderborn (Niemcy). Termin ogłoszenia dokumentu nie został podany.
W 2017 roku przypada zarówno 500. rocznica Reformacji, jak i 50. rocznica rozpoczętego w 1967 roku procesu dialogu luterańsko-katolickiego - przypomnieli we wspólnym komunikacie przedstawiciele Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan i Światowej Federacji Luterańskiej. Podkreślili, że luteranie i katolicy uważają chrzest za więź łączącą oba wyznania i dlatego w sytuacji obecnego podziału starają się „osiągnąć pełną powszechność Kościoła”.
„Z jednej strony panuje radość ze wspólnoty, którą już obecnie mamy i którą mogliśmy jasno wyrażać w ciągu 50 lat oficjalnego dialogu ekumenicznego, z drugiej natomiast strony panuje ból z powodu tego wszystkiego, co jeszcze nas dzieli” - czytamy we wspólnym komunikacie luterańsko-katolickim. Podział między chrześcijanami „jest sprzeczny z wolą Bożą” - przypomnieli teolodzy ze wspólnej komisji i zwrócili uwagę, Że „zbierając owoce dialogu ekumenicznego” katolicy i luteranie mogliby świętować osiągnięta już jedność, bo wspólnota jest większa od pozostających jeszcze podziałów pomiędzy nimi.
Kolejnym projektem, omawianym przez komisje na poprzednich posiedzeniach jest opracowanie na temat „chrztu i coraz większej wspólnoty”. W Paderborn przedstawiono dokument roboczy, który „będzie pomocny w dalszej pracy”.
Następne obrady wspólnej komisji zaplanowano na 12-20 sierpnia 2013 roku, a zorganizuje je strona luterańska, prawdopodobnie w Japonii. Spotkanie w Instytucie Ekumenicznym im. Johanna Adama Möllera w Paderborn przygotowała Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Z zespołu ustąpił były biskup Ratyzbony Gerhard Ludwig Müller, który został mianowany prefektem Kongregacji Nauki Wiary.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.