Były marszałek woj. śląskiego został wykluczony z PO

Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który w grudniu ubiegłego roku stracił stanowisko w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, został w piątek wykluczony z Platformy Obywatelskiej - podały regionalne struktury partii.

Jak poinformowała PAP szefowa klubu radnych PO w sejmiku woj. śląskiego i rzeczniczka regionalnej Platformy Agnieszka Kostempska, decyzję o wykluczeniu byłego marszałka z partii podjął w piątek jej zarząd krajowy.

Matusiewicz był członkiem regionalnego zarządu PO i szefem katowickich struktur partii; jest też radnym sejmiku województwa. Wykluczenie z partii wiąże się m.in. ze szkodami dla wizerunku Platformy na Śląsku, jakie miały przynieść rządy Matusiewicza w śląskim samorządzie. Chodzi m.in. o kompromitację Kolei Śląskich oraz politykę personalną.

Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami PO w szczególnie uzasadnionych przypadkach decyzję o wykluczeniu może podjąć zarząd krajowy; dzieje się to wtedy na wniosek szefa partii.

Jak poinformowała Kostempska, także w piątek brat byłego marszałka, Jacek Matusiewicz, złożył rezygnację z członkostwa w partii. Był on skarbnikiem regionu śląskiego PO, a wcześniej m.in. prezesem należącego do samorządu Funduszu Górnośląskiego. Kierował kołem Platformy w Siemianowicach Śląskich - to m.in. jego poczynania krytykowała w nagłośnionym przez media liście otwartym do premiera siemianowicka radna PO Dorota Połedniok.

Adam Matusiewicz podał się do dymisji w grudniu ubiegłego roku w związku z chaosem na kolei po przejęciu całości przewozów w regionie przez samorządową spółkę Koleje Śląskie.

"Wolę odejść z honorem, niż zapisać się w historii w galerii tchórzy i asekurantów, którzy boją się podejmować ważne decyzje, a ich jedynym celem byłoby nikomu się nie narażać i tylko trwać" - podkreślał w sejmiku przed głosowaniem nad swoim odwołaniem. Nowym marszałkiem woj. śląskiego został Mirosław Sekuła z PO.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
11°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
17°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
wiecej »