Papież "głęboko zasmucony bezsensowną przemocą"

Papież jest „głęboko zasmucony bezsensowną przemocą popełnioną wobec niewinnych ofiar w Dhace” – czytamy w telegramie kondolencyjnym, który watykański sekretarz stanu wystosował w imieniu Ojca Świętego po wczorajszym zamachu w stolicy Bangladeszu.

Kard. Pietro Parolin podkreśla, że Franciszek „potępia takie barbarzyńskie akty jako obrażające Boga i ludzkość”. Poleca zabitych Bożemu miłosierdziu, zapewniając też o modlitwie za pogrążone w żałobie rodziny i za rannych.

„Po zamachu w Dhace jesteśmy bardzo zaniepokojeni wzrostem fali terroryzmu – powiedział dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Bangladeszu. – Te akty terrorystyczne są szkodą dla kraju i jego wizerunku za granicą. Sytuacja, jaką przeżywamy, jest naprawdę ciężka” – dodał ks. Dilip Costa. W czasie zamachu na jedną ze stołecznych restauracji terroryści wzięli grupę zakładników. Spośród nich zabili 20 osób. Służby specjalne odbiły potem 13 przetrzymywanych osób i zastrzeliły 6 napastników.

Ks. Costa zwrócił uwagę, że atmosfera w kraju jest bardzo napięta. Podkreślił, że większość muzułmanów potępia tego typu akty, a grupy radykalne stanowią zdecydowaną mniejszość społeczeństwa. Niebezpieczeństwo jest jednak poważne, zwłaszcza dla chrześcijan, gdyż w Bangladeszu miały już miejsca ataki na budynki kościelne i pracujących tam misjonarzy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  16°C Sobota
  rano
  24°C Sobota
  dzień
  25°C Sobota
  wieczór
  22°C Niedziela
  noc
  wiecej »