Wyrazy solidarności lekarzy katolickich

Lekarze katoliccy zrzeszeni w Oddziale Śląskim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich nadesłali wyrazy solidarności z redakcją Gościa Niedzielnego, w związku w wyrokiem w sprawie Alicji Tysiąc. Publikujemy treść ich pisma.

Redakcja "Gościa Niedzielnego"
Redaktor Naczelny Ks.Prałat Marek Gancarczyk
 
W imieniu katolickich lekarzy pragniemy wyrazić szacunek i uznanie dla Redakcji i Dziennikarzy GN za odwagę w podejmowaniu trudnych etycznie tematów i konsekwentne opowiadanie się za ŻYCIEM. 
14 września 2008 roku w Gdańsku, na zakończenie XI Europejskiego Kongresu Federacji Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich przyjęto Deklarację Końcową, w której czytamy m. innymi:
 
pkt. 8)  Proponujemy i wspieramy działania, które pozwolą ustrzec pacjentów od procedur podważających ich ludzką godność.... .... nie godząc się na aborcję dążymy do zapewnienia właściwej, kompleksowej opieki rodzinie i choremu dziecku zarówno przed, jak i po urodzeniu...
 
pkt. 9)  Potwierdzamy z mocą, iż praktyka medyczna w odniesieniu do interwencji genetycznych czy końca ludzkiego życia nie może prowadzić do jego niszczenia.
 
My, lekarze katoliccy zrzeszeni w Oddziale Śląskim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w pełni solidaryzujemy się z postawą Redakcji GN. W swojej pracy zawodowej również opowiadamy się za ŻYCIEM, bronimy ŻYCIA i wspieramy ŻYCIE na każdym jego etapie. 
Księdza Prałata Marka Gancarczyka, całą Redakcję Gościa Niedzielnego, wszystkich obrońców życia wspieramy modlitwą. Modlitwą obejmujemy także lekarzy, którzy sprzeniewierzają się swojemu powołaniu, kobiety podejmujące dramatyczne decyzje oraz sędziów, dla których wartość ludzkiego życia jest sprawą dyskusyjną.
 
Zarząd Oddziału Śląskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich
prezes - dr n. med. Elżbieta Kortyczko
członkowie zarządu - lek. Barbara Kopczyńska, dr n. med. Maria Flak, dr n. med. Alicja Pigoń-Węgiel  
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
1°C Wtorek
dzień
2°C Wtorek
wieczór
-1°C Środa
noc
-2°C Środa
rano
wiecej »