Refleksja dotycząca tożsamości i przyszłości kapłaństwa jest jednym z ważnych tematów podejmowanych w dialogu ekumenicznym. Kard. Kurt Koch przypomniał o tym w czasie trwającego w Watykanie międzynarodowego sympozjum nt. kapłaństwa.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan zauważył, że jest to ważne zagadnienie dla zrozumienia tego jak postrzegamy Kościół, Eucharystię i istotę sakramentu święceń.
„W dialogu z prawosławnymi mamy wiele punktów wspólnych dotyczących znaczenia święceń kapłańskich i rozumienia powszechnego kapłaństwa całego ludu Bożego. Obecnie najpilniejszy dyskutowany temat dotyczy relacji między synodalnością a prymatem. Natomiast dialog z Kościołami protestanckimi uwidocznił fakt, że jest jeszcze wiele do zrobienia szczególnie, gdy chodzi o znaczenie i rolę samego sakramentu kapłaństwa m.in. w odniesieniu do Eucharystii. To są bardzo pilne wyzwania – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Koch. – Punktem wspólnym jest wynikające z chrztu powszechne kapłaństwo, które jest udziałem wszystkich ochrzczonych w kapłaństwie Jezusa Chrystusa. Pozwala to też lepiej zrozumieć, że sakramentalne kapłaństwo jest w Kościele posługą służebną, aby wszyscy ochrzczeni mogli w pełni przezywać ich wspólne kapłaństwo.“
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.