Ministrowie transportu UE przyjmą w czwartek nowelizację unijnej dyrektywy o śledztwach w sprawie katastrof lotniczych, która nakłada na linie lotnicze obowiązek szybkiego przedstawienia zweryfikowanych list pasażerów i informowania rodzin ofiar.
Obywatelki Hiszpanii i Włoch, przetrzymywane jako zakładniczki przez terrorystów z Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu na północy Mali, zostały w środę uwolnione - poinformowały agencję AFP źródła dyplomatyczne. Nie jest jasne, czy kobiety były więzione razem.
We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.
Trzy szwedzkie gazety opublikowały w środę karykaturę Mahometa, przedstawiającą psa z głową proroka. Rysunek ukazał się w sztokholmskich dziennikach "Dagens Nyheter" i "Expressen" oraz w wychodzącym w Malmoe "Sydsvenska Dagbladet".
Izraelski minister spraw i ubezpieczeń społecznych Izaak Herzog przeprosił w środę za ogłoszenie dzień wcześniej przez władze Izraela planu budowy 1600 nowych domów dla żydowskich osadników we Wschodniej Jerozolimie.
Kobiety w krajach UE częściej zajmują się domem i dziećmi, ale mężczyźni coraz chętniej biorą płatne urlopy rodzicielskie. O godzeniu ról zawodowych i rodzinnych debatowali 9 marca uczestnicy międzynarodowej konferencji o rodzinie.
Odwołanie rządu włoskiego ws. krzyży trafi do Wielkiej Izby, czyli drugiej instancji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Proces więc, ale też pewnie debata na temat krzyży w szkołach, nie tylko zresztą włoskich, będzie miała drugi etap - pisze na łamach Rzeczpospolitej Marek Domagalski.
Za politycznym gestem Putina powinno pójść otwarcie rosyjskich archiwów - uważa sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik, który w najbliższych dniach w Rosji ustali program uroczystości związanych z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.
Według niepublikowanego jeszcze raportu ONZ, do którego dotarli dziennikarze New York Timesa, połowa żywności przeznaczonej na pomoc dla głodujących Somalijczyków jest rozkradana przez skorumpowanych podwykonawców, islamskich rebeliantów i lokalnych pracowników ONZ - pisze w środę NYT w swoim internetowym wydaniu.