Do odżegnania się od przemocy i włączenia w budowanie większej jedności wezwał kongijską młodzież kard. Laurent Mosengwo Pasinya.
Wskazał on, że Demokratyczna Republika Konga przeżywa obecnie kryzys, który zagraża integralności państwa. Stąd, jak podkreślił arcybiskup stołecznej Kinszasy, potrzeba większego zaangażowania w budowanie dobra wspólnego.
O przyszłości Konga kard. Pasinya mówił do młodzieży w Niedzielę Palmową. Podkreślił, że zanim młodzi przejmą stery w kraju, powinni się do tego dobrze przygotować oraz nauczyć odpowiedzialności, a do tego potrzeba też zaangażowania wychowawców.
Przy okazji przypomniano, że kongijscy biskupi spotkali się w ostatnich tygodniach z przedstawicielami rządu i opozycji. Była to kolejna próba mediacji mająca doprowadzić do rozwiązania niezwykle skomplikowanej sytuacji politycznej w tym kraju. Po listopadowych wyborach krajem rządzi praktycznie dwóch prezydentów. Wybory wygrał Joseph Kabila, jednak wyniki głosowania zakwestionował jego główny rywal Etienne Tshisekedi, który też ogłosił się prezydentem.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.