Reklama

Kongo: Wizyta prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Targana wewnętrznymi konfliktami i zmierzająca ku kolejnej wojnie domowej Demokratyczna Republika Konga jest celem wizyty prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Reklama

Kard Fernando Filoni podkreślił, że jego misja ma służyć promocji pojednania, sprawiedliwości i pokoju w tym zakątku Afryki. Dodał, że chce umocnić Kongijczyków w wierze oraz zapewnił ich o modlitewnej pamięci Benedykta XVI.

Podczas Mszy celebrowanej w Kinszasie watykański hierarcha mówił o bolączkach współczesnego Konga. Wymienił wśród nich m.in. szerzącą się od lat przemoc, niekończące się walki i powszechny brak bezpieczeństwa. Podkreślił, że to wszystko negatywnie odbija się na codziennym życiu Kongijczyków.

W czasie tygodniowego pobytu w Kongu kard. Filoni spotyka się nie tylko z episkopatem i przedstawicielami duchowieństwa oraz życia zakonnego, ale także wizytuje wiele prowadzonych przez Kościół dzieł, w tym m.in. szpitale, szkoły i centra kształcenia zawodowego, a także uniwersytet katolicki.

Hasłem przewodnim wizyty prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów są słowa: „Kościół w Kongu: od Soboru Watykańskiego II po dzień dzisiejszy”. Jest ona swoistym przygotowaniem kongijskiego Kościoła do rozpoczynającego się jesienią Roku Wiary.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Sobota
wieczór
16°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
21°C Niedziela
dzień
wiecej »

Reklama