Małopolskie: Stan wód się stabilizuje

W Małopolsce w czwartek poziom wody w rzekach jest wysoki, ale woda zaczyna powoli opadać. Stan alarmowy nadal przekroczony jest w 18 miejscach, stan ostrzegawczy w 19 - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

Alarmy powodziowe nadal obowiązują w Bochni, Krakowie, powiecie brzeskim i 11 gminach. Pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w 6 powiatach (dąbrowskim, myślenickim, oświęcimskim, nowotarskim, limanowskim, nowosądeckim), w Brzesku, Nowym Sączu, Dąbrowie Tarnowskiej i w 13 gminach.

W związku z dużymi opadami deszczu w Małopolsce doszło do wypadków, zagrożeń i podtopień. W miejscowości Lubień (powiat myślenicki) na terenie kamieniołomu zginął mężczyzna porażony prądem. Do wypadku doszło podczas zabezpieczania miejsca przed zalaniem. W gminie Gnojnik (powiat brzeski) z powodu wysokiego poziomu wody w rzece Uszwicy wójt podjął decyzję o ewakuacji 50 osób do rodzin i sąsiadów.

W gminie Tokarnia w miejscowości Krzczonów uaktywniło się osuwisko, ewakuowano cztery osoby. W gminie Zembrzyce uszkodzone zostały tory kolejowe - nieprzejezdna jest trasa kolejowa Sucha Beskidzka - Kraków.

Na terenie powiatu brzeskiego wystąpiły lokalne podtopienia posesji oraz budynków mieszkalnych w miejscowościach Gnojnik, Iwkowa, Czchów i Uszew. W Pcimiu (powiat myślenicki) droga gminna do osiedla Świątki została przerwana przez wezbrany nurt Raby. Uniemożliwiło to dojazd do ok. 45 domów. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest droga Pcim - Stróża.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek w Małopolsce spodziewane są przelotne opady deszczu o natężeniu umiarkowanym.

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w Małopolsce są przejezdne, mogą być utrudnienia na drogach powiatowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  22°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  25°C Czwartek
  dzień
  wiecej »