Caritas na całym świecie wciąż apelują o pomoc na rzecz powodzian z Pakistanu. Aktualne dane Caritas Internationalis podają, że wskutek powodzi ucierpiało 21 mln. osób.
Caritas w Pakistanie organizuje pomoc dla 350 tysięcy powodzian. Jak podaje Caritas Internationalis, dotychczas na pomoc powodzianom przekazano 10 mln. euro (12 mln. dolarów). Caritas Polska dwukrotnie wysłała środki na rzecz powodzian z Pakistanu.
W sumie przekazała już 150 tysięcy euro.
– Miliony ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową, żywności i pomocy medycznej. Ich uprawy zostały zniszczone, a gospodarstwa zmyte z powierzchni ziemi. Choroba jest stałym zagrożeniem. Aby ludzkie życie było bezpieczne, musimy działać szybko zapewniając najlepszą pomoc – powiedziała Sekretarz Caritas Pakistan, Anila Gill.
Caritas skupia się na zapewnieniu schronienia, żywności, czystej wody i urządzeń sanitarnych oraz na opiece zdrowotnej i przebudowie infrastruktury na terenie Pakistanu. Na opiekę mogą liczyć zwłaszcza kobiety i dzieci, które Caritas obejmuje szczególną troską.
Powódź zniszczyła domy, mosty, szkoły i placówki medyczne w znacznej części Khyber Pakhtunkhwa i Beludżystanu oraz części Pendżabu, Azad Dżammu i Kaszmiru - prowincji Pakistanu. W wyniku deszczy padających od sierpnia, powódź dotarła do rejonu Sindh na południu Pakistanu, gdzie tylko tam dotknęła ponad 4 mln. osób. Ponad 300 tys. domów przestało istnieć a 50 tys. ha użytków rolnych jest nadal pod wodą.
– Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na rzecz powodzian
z południowej Azji. Każdy gest pomocy ma znaczenie i może uratować życie – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.
Wpłat można dokonywać na konto:
CARITAS POLSKA
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
z dopiskiem: "PAKISTAN"
Więcej na www.caritas.pl
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.