Rosyjska inwazja na Ukrainę uderzyła też w środowisko marynarzy. Zablokowany jest transport zboża, którego oba pogrążone w wojnie kraje są wielkim eksporterem. Wiele statków nie może wypłynąć z ukraińskich portów. Marynarzom kończą się zapasy pożywienia i wody pitnej.
Katolicy w Malezji, Singapurze i Brunei trwają w modlitwie za Ukrainę i włączają się w pomoc humanitarną.
Na placu przed budynkiem znajduje się pomnik bawiących się dzieci. Szczególnie poruszający w tym czasie. Wydaje mi się, że wchodzący w dorosłe życie młodzi ludzie, którzy już rozumieją, co się dzieje, zostali bardzo poranieni przez wojnę. Może nawet bardziej niż kilkuletnie maluchy, które nie wiedzą, o co chodzi. Wojna brutalnie kradnie im piękne lata młodości.
Kościół Prawosławny w Grecji potępia inwazję Rosji na Ukrainę.
Na terenie Lwowa działa 85 parafii, należących do różnych Kościołów chrześcijańskich.
Rok 2022 jest obchodzony na Ukrainie jako Rok Krzyża Świętego.
To już drugie oświadczenie Polskiej Rady Ekumenicznej w sprawie tej wojny.
Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego zwrócił się "z wezwaniem do władz Federacji Rosyjskiej, na czele z prezydentem, o zaprzestanie działań wojennych w Ukrainie". Nazwał je niegodziwymi i niepojętymi. - Trudno bowiem zrozumieć powody, dla których dwa bratnie, prawosławne, słowiańskie narody walczą ze sobą. Nie niszczmy tego, co pozostawili nam Ojcowie i Matki, począwszy od chrztu św. księcia Włodzimierza - napisali biskupi w ogłoszonym dziś oświadczeniu.
Papież apeluje o modlitwę o pokój i współudział w zapowiedzianym na piątek akcie konsekracji. „Zapraszam wszystkie wspólnoty i każdego wierzącego do przyłączenia się do mnie w piątek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, w dokonaniu uroczystego aktu poświęcenia ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi, aby Ona, Królowa Pokoju, wyjednała światu pokój” – napisał Franciszek na Twitterze.
W kontekście okrutnej wojny, przelewu krwi niewinnych, wobec cierpień, jakie przeżywa Ukraina, bardzo ważne jest ponowne poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny - mówi KAI abp Tadeusz Kondrusiewicz, b. metropolita mińsko-mohylewski, a wcześniej ordynariusz diecezji Matki Bożej w Moskwie, wielki orędownik objawień fatimskich.